Chirosan 500g - stężony preparat do dezynfekcji w proszku na bazie aktywnego tlenu

Chirosan 500g

Preparat na bazie aktywnego tlenu przeznaczony do jednoczesnego mycia i dezynfekcji narzędzi i sprzętu medycznego zanieczyszczonych substancjami organicznymi, dezynfekowania stomatologicznych mas wyciskowych (silikonowych, polieterowych i alginatowych) oraz powierzchni w zakładach opieki zdrowotnej i w profilaktyce ogólnej. Czyści i rozpuszcza krew, ropę, białko, plwocinę i wydzieliny. Stosowany zgodnie z zaleceniami nie koroduje metali i nie uszkadza dezynfekowanych powierzchni. 
 
Preparat działa bakteriobójczo, grzybobójczo, wirusobójczo, prątkobójczo i sporobójczo.

PRZYGOTOWANIE ROZTWORÓW:

Roztwór przygotować przez dokładne rozpuszczenie odpowiedniej ilości preparatu w wodzie. Przed użyciem  roztwór powinien odstać przez ok. 15 - 30 minut; w tym czasie dochodzi do aktywacji substancji czynnych. Do dozowania proszku użyć łyżeczki, w którą wyposażone jest każde opakowanie CHIROSAN-u. Równo  napełniona łyżeczka zawiera 8 g preparatu. 

SPOSÓB UŻYCIA: 
 
Narzędzia i sprzęt brudny po użyciu - zanieczyszczony sprzęt zanurzyć w 0,8 % roztworze preparatu. Zadbać o dokładne pokrycie powierzchni i wypełnienie wnętrza drenów, tub, węży, itp. roztworem oraz usunięcie pęcherzy powietrza. Dezynfekowane przedmioty moczyć w roztworze przez zalecany czas działania, następnie wypłukać wodą destylowaną lub demineralizowaną i wysuszyć. Stosować świeżo przygotowane roztwory. CHIROSAN doskonale nadaje się do stosowania w myjkach ultradźwiękowych. Zawiera inhibitory korozji i nie  uszkadza powierzchni stali nierdzewnych i chirurgicznych, szkła, porcelany, gumy i plastyku. Nie zaleca się stosowania preparatu do mycia i dezynfekowania endoskopów, elementów niklowanych, aluminiowych  i klejonych. 
 
Powierzchnie - czyste lub zanieczyszczone substancjami organicznymi (podłogi, ściany, meble, sprzęt stanowiący wyposażenie sal, inkubatory, korytarze, pokoje itp.) zmywać roztworem intensywnie według stopnia zabrudzenia. Umyte powierzchnie przetrzeć ścierką zwilżoną w roztworze i pozostawić działaniu (zalecany czas działania). 

 

 

zoomable

Najedź kursorem na zdjęcie aby uzyskać powiększenieKliknij na zdjęcie aby powiększyć
Cena: 63.79 zł

Ile sztuk:

Tylko użytkownicy którzy zakupili ten produkt mogą dodawać opinie

przewiń do góry

Gości na stronie: 86, zalogowanych: 0 | Sklep odwiedziło 34453694 osób

Wszelkie prawa zastrzeżone
Wdrożenie sklepu: Serwis w serwerowni: v11.pl
stat4u